Brat Jakub - urządzenia:
Wszystkie urządzenia objęte są 2-letnim okresem gwarancji. Wystawiamy dowód zakupu. Możliwa jest wysyłka kurierem za pobraniem - 39zł.
Mniejsze przesyłki od 5kg do 30kg to koszt 17,90zł.


STÓŁ DO ODSKLEPIANIA Z KOSZEM I PODSTAWKĄ DO ODSKLEPIANIA

Stół wykonany z blachy kwasoodpornej o dnie profilowanym trapezowym, wyciągany kosz ze stali kwasoodpornej, zawór na miód klapkowy, nóżki stalowe, wysokość regulowana. W zestawie podstawka do odsklepiania ramek. Stół przystosowany do zawieszania ramek o szerokości 435mm.WYMIARY STOŁU:
- Długość 1000mm lub 1500mm
- Szerokość 500mm
- Wysokość regulowana w zakresie: 620-980mm

WYMIARY KOSZA:
- Długość 440mm
- Szerokość 390mm
- Głębokość 280mmNr katalogowy: S01 (1000mm) i S02 (1500mm)

WALCE DO WĘZY GRAWEROWANE LUB GŁADKIE

Oferujemy różne rodzaje walców grawerowanych i gładkich z napędem ręcznym, maszynowym lub elektrycznym. Istnieje możliwość zamówienia różnych rozmiarów komórek.DANE TECHNICZNE:
- szerokość robocza walców 295mm
średnica walców 55mm
rozmiar komórki 5,4mm
wysokość całkowita 150mm
waga 19,5 kgNr katalogowy: S03

TOPIARKI PAROWE

Topiarki są przeznaczone do ekonomicznego wytapiania wosku z ramek przy pomocy gorącej pary. W procesie wytapiania dezynfekują się również ramki. Nie ma potrzeby wycinania woszczyny z ramek, dzięki temu po procesie wytopu nie zachodzi konieczność ponownego drutowania ramek. W celu ponownego użycia ramek wystarczy naciągnąć drut. Topiarka składa się z pojemnika głównego, wyjmowanego kosza na ramki, pokrywy oraz stojaka. Obudowa wyposażona jest w dwa otwory: wlewu w celu napełnienia zbiornika wodą oraz spust wosku. Topiarka jest wydajna, prosta w obsłudze i tania w użyciu. Najważniejszą zaletą jest jednak brak ponownego drutowania ramek.

Nr katalogowy: S04 (topiarka duża) i S05 (topiarka mała)

TOPIARKA DO WOSKU NIERDZEWNAWymiary:
- średnica - 367mm
- wysokość - 440mm
- Szerokość (z uchwytami) - 470mmNr katalogowy: S06

TOPIARKA SŁONECZNA

Topiarka Słoneczna jest urządzeniem przeznaczonym do równoczesnego wytopienia wosku z wielu (do 10 szt.) wycofanych plastrów pszczelich. Plastry te mogą zawierać pierzgę, stare zapasy skamieniałe, mumie itp. Jest to najtańszy sposób topienia wosku - wykorzystuje energię słoneczną. Plastry w ramkach przeznaczone do wytopienia z nich wosku umieszcza się górna beleczką w dół, w koszu i przedziela blachami aluminiowymi.
Podczas słonecznej pogody promieniowanie słoneczne przenika przez szybę poliwęglanową i nagrzewa wnętrze Topiarki Słonecznej. Działa zarówno bezpośrednio jak i jest odbijane od wewnętrznej strony pokrywy, która pełni funkcję lustra. Blachy pochłaniaczy ciepła nagrzewają się do temperatury ok. 150°C, wypromieniowując to ciepło na metalową obudowę komory. Plastry nagrzewają się do temperatury ok. 120°C, co powoduje topienie się woszczyny. Uzyskany wosk jest krystaliczny i wybielony. Po wytopieniu wosku ramki czyści się nożem, jako że wypalony kit jest kruchy i pylisty. Ramki są już wyjałowione. Czas trwania topienia wosku uzależniony jest od nasłonecznienia. Przyjmuje się, że trwa od 3 do 6 godzin.Zalety ekonomiczne:
Darmowa energia słoneczna,
Obniżenie pracochłonności co najmniej o 70%

Zalety ekologiczne:
Wyjałowione ramki,
Jasny wyjałowiony wosk

Wymiary zewnętrzne::
szerokość: 700mm
długośc: 600mm
wysokość: 190mm

Wymiary wewnętrzne tacy na ramki/wosk:
szerokość: 610mm
długośc: 470mmNr katalogowy: S07

TOPIARKA DO WOSKU ELEKTRYCZNA

Wykonany ze stali nierdzewnej marki AISI 304. Używane do produkcji wosku o wysokiej jakości.W pakiecie:
- zbiornik do gotowania (grubość 0,5mm)
- lniana torba
- separator (górne i dolne sito) (grubość 1,5mm)
- zbiornik wody o ustalonej temperaturze grzania 90º
- napęd mocy
- instrukcja obsługi z dyskiem CD
- dźwignia do ugniatania wosku

Parametry techniczne:
- waga - 12 kg
- pojemność - 40 litrówNr katalogowy: S08

NASADKA DO KREMOWANIA MIODU NIERDZEWNA

Przeznaczona jest do rozdrabniania miodu i nadania mu kremowej konsystencji. Dysza wykonana jest ze stali nierdzewnej.Wymiary:
- długość - 600mm,
- średnica prętu - 10mm,
- średnica wirnika - 95mm,
- masa - 0,50kgNr katalogowy: S09

DEKRYSTALIZATOR MAŁY

Dekrystalizator do rozpuszczenia miodu w słoiku. Przeznaczony jest do ogrzewania technologicznego odpowiadających mu rozmiarów w metalu, plastiku lub szkle.Podstawowe dane techniczne:
- moc, W 15
- zasilanie, V 220
- wewnętrzna temperatura miodu nie przekracza ° С +40
- czas rozgrzewania zależy od materiału, z którego wykonane jest opakowanie, struktury miodu oraz początkowej temperatury samego miodu.

Wymiary całkowite:
- długość 570mm
- szerokość 175mmNr katalogowy: S10

DEKRYSTALIZATOR DUŻY

Dekrystalizator do rozpuszczania miodu w pojemniku o pojemności 40 litrów. Przeznaczony jest do ogrzewania technologicznego odpowiadających mu rozmiarów w metalu, plastiku lub szkle.Podstawowe dane techniczne:
- moc, W 15
- zasilanie, V 220
- wewnętrzna temperatura miodu nie przekracza ° С +40
- czas rozgrzewania zależy od materiału, z którego wykonane jest opakowanie, struktury miodu oraz początkowej temperatury samego miodu.

Wymiary całkowite:
- długość 570mm
- szerokość 300mmNr katalogowy: S11

DYFUZOR Z GAZEM

Urządzenie służy do leczenia pszczół miodnych przy warrozie. Zasada działania opiera się na odparowaniu w wysokiej temperaturze roztworu różnych substancji czynnej (amitrazy, tymolu, kwasu szczawiowego itp.) Z rozpuszczalnikiem (oczyszczona nafta, alkohol etylowy 96%, woda itp.).Wymiary dyfuzora:
- długość całkowita - 700mm
- wysokość - 265mm
- szerokość - 190mmNr katalogowy: S12