AKCESORIA ULOWE, TRANSPORTÓWKIZatwory drewniane

Wykonane ze sklejki gr 4 mm. Zatwory ustawia się za ostatnią ramką. Służą do oddzielenia pustej części ula od tej zasiedlonej. Dostępne w 4 wersjach Warszawska Zwykła lub Poszerzana, Dadanta i Wielkopolska.

Nr katalogowy: A37 - Warszawski poszerzany, A38 - Warszawski zwykły, A39 - Dadanta, A40 - Wielkopolski


Uchwyt składany do ula

Uchwyt składa się z 2 części mocowane do ula za pomocą 4 śrub lub wkrętów.

Wymiary:
uchwyt: długość - 110mm, wysokość - 65mm, średnica pręta - 8mm
wspornik: długość - 115mm, szerokość - 53mm

Nr katalogowy: A41


Zasuwka, zamknięcie wylotka

Cieszące się coraz większym uznaniem wśród pszczelarzy. Zasuwka składa się z 2 części. Zamknięcie można ustawić w 3 pozycjach: otwarte, ochrona przed gryzoniami, zamknięte.

Wymiary: długość - 250mm, wysokość - 30mm

Nr katalogowy: A42


Transportówki

Wykonane są z twardej płyty pilśniowej na ramie sosnowej drewnianej. Wyposażona w pas transportowy. Na dole skrzynki znajduje się okrągły otwór wylotowy zamykany zasuwką metalową 4-funkcyjną. Może służyć jako ul odkładowy, do tworzenia pakietów pszczelich, do łapania rojów, do transportu ramek.

Nr katalogowy: A43


Rojnice pszczele

Wykonana ze sklejki 4mm i siatki metalowej, dno wysuwane, wykonane ze sklejki 4mm na ramie drewnianej, 2 uchwyty do przenoszenia. Służy do łapania i transportu pszczół.

Nr katalogowy: A44


Myszołapka


Wykonana z plastiku. Bardzo pomocna do walki z gryzoniami które wchodzą do ula jesienią. Myszołapkę stawia się w środku ula w niezasiedlonej części lub na ramkach. Działa w ten sposób że gdy mysz wchodzi w nią automatycznie się zamyka.

Nr katalogowy: A45


Numerki na ule od 1 do 10Nr katalogowy: A46