PODKARMIACZKI I POŁAWIACZE PYŁKUPoławiacz pyłku

Jednym z najbardziej popularnych typów poławiaczy pyłku, który możemy zastosować praktycznie do każdego rodzaju ula jest poławiacz wlotowy. Poławiacz ten montujemy na wylotek ula, stąd jego nazwa. Koszyk na pyłek wysuwany. łatwy do oczyszczenia i umycia. Krata do poławiania jest podnoszona i ma 2 większe otwory dla trutni. Mamy dwa wymiary poławiaczy 310 mm lub 200mm

Część poławiająca wymiary:
długość - 310mm, długość kraty - 300mm, szerokość - 80mm, wysokość - 80mm

Szuflada na pyłek wymiary:
długość - 290mm, szerokość - 60mm, wysokość - 80mm

Nr katalogowy: A33 (mały) i A34 (duży)


Podkarmiaczka oszklona

Zaprojektowana do karmienia i stymulowania pszczół. Wykonana z tworzywa sztucznego. Składa się z obudowy, przegrody, ogrodzenia, kratki i szklanej pokrywy. Łatwa do zdemontowania, umycia i zdezynfekowania. Jest bardzo bezpieczna dla pszczół ponieważ plastikowe pływaki, groble i oszklona obudowa zabezpieczają je przed utonięciem i podtopieniem. Stawia się ją na ramkach w środku ula. Mieści 2 litry syropu.

Wymiary podkarmiaczki:
długość - 490mm,
szerokość - 137mm,
wysokość - 50mm

Nr katalogowy: A35


Podkarmiaczka okrągła plastikowa

Zaprojektowana do karmienia i stymulowania pszczół. Wykonana z tworzywa sztucznego. Stawia się ją wewnątrz ula na dennicy w pustej części ula lub na ramkach. Pszczoły pobierają pokarm wchodząc od dołu od środka podkarmiaczki. Mieści 2,4 litry syropu.

Wymiary podkarmiaczki:
wysokość - 70mm, średnica - 250mm

Nr katalogowy: A36