SITA, ODSTOJNIKI, WIADERKAOdstojnik 55l z uchwytami i pokrywą

Jest idealny do transportu, przenoszenia, magazynowania miodu. Zawór klapkowy pozwala na szybkie i przyjemne rozlewanie miodu do słoików bądź większych pojemników. Po rozlaniu miodu stosuję do podawania pokarmu zimowego dla pszczół.

Wymiary odstojnika:
średnica - 420mm,
wysokość - 520mm,
waga - 10,5kg

Nr katalogowy: A23


Ociekacz do wiaderBardzo pomocne i praktyczne ociekacze przydadzą się przy każdym miodobraniu. Ułatwia pracę przy zlewaniu miodu do odstojników lub beczek.

Nr katalogowy: A24


Sito do miodu podwójne

Jest najważniejszym narzędziem do cedzenia miodu. Jego podwójny filtr oczyści miód z resztek wosku i innych niepożądanych zanieczyszczeń. Zestaw składa się z dwóch poziomów, filtra o szerokich oczkach i sekcji dolnej o drobnych oczkach. Dolny filtr ma rozszerzany wspornik.

Wymiary sita:
średnica - 200mm,
Wysokość - 140mm

Nr katalogowy: A25


Odstojnik plastikowy

Prosty i praktyczny pojemnik na miód. Posiada rączkę oraz pokrywę. Można ustawiać jeden na drugim. Jego gabaryty pasują pod każdą wirówkę (włącznie z sitem) przez co miód z wirówki spływa bezpośrednio do niego co znacząco ułatwia pracę przy miodobraniu.

Dostępny w dwóch wersjach: Odstojnik Mały 20 litrowy i Odstojnik Duży 30 litrowy

Nr katalogowy: A26 (20 litrowy), A27 (30 litrowy)


Sito do miodu pojedyncze

Proste pojedyncze sito do miodu o drobnych oczkach wykonane z nierdzewnej stali. Nadaje się to filtracji czystszego miodu. Można postawić bezpośrednio na odstojniku lub wiaderku.

Wymiary sita:
szerokość - 300mm,
wysokość - 110mm

Nr katalogowy: A28


Worek na odsklepiny


Służy do wirowania odsklepin po miodobraniu. Do worka wkłada się odsklepiny i umieszcza w wirówce diagonalnej lub kasetowej. Jego drobne oczka pozwalają na odwirowanie miodu który pozostał przy odsklepinach.

Nr katalogowy: A29